O mnie

dr Justyna Świerczyńska

Jestem certyfikowanym terapeutą Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz Studium Doktoranckie na tej samej uczelni. Szkolenie psychoterapeutyczne odbyłam w Sopockim Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto”. Byłam również uczestnikiem szkolenia zaawansowanego z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży PTPP. W ramach tego szkolenia ukończyłam roczne Studium Obserwacji Niemowląt.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam współpracując z licznymi ośrodkami pomocy psychologicznej w Trójmieście. Byłam również współzałożycielem i dyrektorem poradni psychologiczno-pedagogicznej. Oprócz terapii indywidualnej i grupowej pogłębiałam swoje doświadczenie prowadząc liczne warsztaty, szkolenia, superwizje oraz seminaria terapeutyczne. Stale współpracuję z trójmiejskimi samorządami oraz organizacjami pozarządowymi prowadząc szkolenia i warsztaty.

Prywatnie od lat pasjonują się sztuką. Jestem współorganizatorką projektu FILM NA KOZETCE Kino i psychoanaliza. Przygotowuję się również do wydania dwóch książek poświęconych psychoanalizie i sztuce. Pierwsza: „Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego”, poświęcona będzie analizie działalności warszawskiego teatru, TR Warszawa. Druga książka, „Film na kozetce. Kino i psychoanaliza”, której jestem redaktorem oraz współautorem, będzie stanowić podsumowanie sopockich dyskusji filmowych i składać się na nią będą eseje filmowe napisane przez gości naszych spotkań, terapeutów, naukowców oraz artystów.

Artykuły i opublikowane teksty